Kolorowanki dla dorosłych zyskują popularność w ostatnich latach. Aktywność do tej pory kojarzona z zajęciem tylko dla dzieci okazuje się mieć pozytywny wpływ na naszą psychikę. Zalety obejmują między innymi pomoc w zrelaksowaniu się, lepsze radzenie sobie ze stresem, zwiększenie kreatywności. Dlatego o kolorowaniu dla dorosłocyh warto jest dowiedzieć się więcej.

Kolorowanie dla dorosłych jako forma terapii

Jednym z pierwszych naukowców, który zauważył zalety, jakie ma kolorowanie dla dorosłych był słynny szwajcarski psychiatra i psychoanalityk Carl Jung. Zauważył on, że dzięki kolorowaniu jego pacjenci są spokojniejsi i bardziej zrelaksowani.

Również współcześni psycholodzy sięgają po tą nietypową formę pomocy pacjentom. Kolorowanki pozwalają na oderwanie się od świata dorosłych i przeniesienie się, chociaż na chwilę, z powrotem do czasów, gdy byliśmy dziećmi, a życie było dużo prostsze. Spełniają w ten sposób podobną rolę do medytacji. Kolorowanie pomaga obniżyć poziom stresu, opanować myśli i skupić się na prostych czynnościach.

Kiedy warto sięgnąć po kolorowanki?

Kolorowanie może być pomocne przy wielu problemach mentalnych i emocjonalnych, takich jak: nerwica, zaburzenia lękowe, stany depresyjne, napady agresji, stany depresyjne i problemy ze stresem. Dodatkowo wykonywanie tej czynności pozwala pobudzić kreatywność. Dlatego kolorowanie jest polecane również osobom dorosłym, które chciałyby być bardziej twórcze lub mają problemy z wyrażaniem siebie. Oczywiście nie musimy mieć poważnych problemów, aby sięgnąć po kolorowanie dla dorosłych. Może to być po prostu nasz sposób na odpoczynek i zrelaksowanie się po ciężkim dniu w pracy.

Kolorowanie dla dorosłych. Jak zacząć?

Na szczęście, aby zacząć kolorować, nie musimy udawać się do lekarza po receptę 🙂 Kolorowanki dla dorosłych znajdziemy w księgarniach internetowych, supermarketach, czy w kioskach. Oczywiście największy wybór będziemy mieli, jeśli zdecydujemy się na zakupy przez internet. Czym różnią się od tych dla dzieci? Mają przede wszystkim dużo więcej szczegółów i przedstawiają często bardzo skomplikowane motywy. Co pozwala na uwolnienie w pełni naszej kreatywności i wymaga skupiania naszej uwagi na rysunku, a nie na naszych problemach. Ich cena z reguły nie przekracza kilkunastu złotych.

Kolorowanki mogą pomóc nam się w zrelaksowaniu i odstresowaniu się, a także pobudzić naszą kreatywność. Dlatego, nawet jeśli ciągle jesteśmy sceptyczni, warto zastanowić się nad spróbowaniem takiego sposobu spędzania wolnego czasu. Może kolorowanie dla dorosłych stanie się naszym nowym hobby?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *