medytacja

Zazwyczaj medytacja kojarzona jest z nudnym siedzeniem ze skrzyżowanymi nogami i zamkniętymi oczami. Większość ludzi doświadcza wtedy gonitwy myśli – o pracy, obowiązkach, kłopotach, marzeniach i planach. Tymczasem medytacja powinna być stanem, w którym umysł staje się spokojny, a nawet … pusty (choć na początku ciężko to sobie wyobrazić). Praktykowanie medytacji pomaga w zwiększeniu wewnętrznej siły życiowej. Mało tego – medytacja może mieć nawet właściwości lecznicze! Więcej o definicji i ogólnym pojęciu medytacji można się dowiedzieć między innymi w książce Medytacje leczące duszę i ciało autorstwa Louise L. Hay.

Lecznicze właściwości medytacji

Medytacja może nie tylko pomóc nam poprawić nastrój czy bardziej skupić się na wymarzonym celu, ale także posiada właściwości lecznicze, które odpowiednio użyte mogą przynieść ulgę w wielu problemach zdrowotnych. Wystarczy kilkanaście minut medytacji dziennie, aby mózg doznał zmiany fizycznej, która niesie ze sobą szereg korzyści. Medytacja pomaga między innymi zmniejszyć ciśnienie krwi oraz tętno, co już jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. A to dopiero początek, bo praktykowanie medytacji bezpośrednio wpływa na relaks naszego ciała i umysłu, a jak wiemy – chwila odprężenia i relaksu ma wpływ na nasze życie i zdrowie.

medytacja leczy

Regularna medytacja podnosi odporność naszego organizmu, redukuje poziom kortyzolu, zmniejsza wrażliwość na ból oraz podatność na możliwość wystąpienia chorób serca lub udaru. Do tego wszystkiego dochodzą również skutki psychologiczne, które są chyba najbardziej zauważalnym pozytywnym efektem medytowania. Udowodniono, że osoby korzystające z medytacji posiadają lepszą zdolność do przyswajania wiedzy, zapamiętywania czy koncentrowania się, co jest szczególnie przydatne dla uczniów i studentów, a także osób, które potrzebują dodatkowej stymulacji umysłowej. Istotnym faktem jest także wpływ medytacji na walkę z uzależnieniami. Jak podają niektóre badania – medytacja może pozytywnie wpłynąć na leczenie uzależnień od alkoholu czy narkotyków.

Należy zaznaczyć, że medytacja jest praktyką, która musi być poparta wiarą w to, że może to przynieść pozytywne skutki. Gdy człowiek dopuści do siebie myśl, że przy pełnym skupieniu oraz oddaniu się medytacji jest w stanie sobie pomóc – jak najbardziej zauważy jej pozytywne aspekty i z pewnością przyniesie to oczekiwane rezultaty. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące medytacji oraz jej właściwości leczniczych i zdrowotnych można znaleźć w książce Louise Hay. Medytacje leczące ciało i duszę to prosta recepta na szybka poprawę jakości życia. Dzięki tej lekturze, każdy może uzupełnić swoją wiedzę na temat medytacji w sposób wyjątkowy i nauczyć się czegoś niezwykłego, gdyż wiedza zawarta w tej książce otwiera drogę do wielkiej przemiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *