Każdy, kto chociaż trochę interesuje się filozofią Wschodu, medytacją czy jogą, zapewne wie, czym są mudry. Przeciętnemu człowiekowi jednak to pojęcie może wydawać się obce. A szkoda, ponieważ joga dłoni jest wyjątkowo prosta i potrafi działać uzdrawiająco!

Niezwykła moc gestów

Mudry, czyli joga dłoni, polegają na składaniu palców obu dłoni w określony sposób. Stworzone w ten sposób gesty, już od setek lat są praktykowane w Indiach jako sposób na wyleczenie różnego rodzaju dolegliwości oraz odnalezienie równowagi w życiu. Joga dłoni może mieć zbawienny wpływ na duszę i ciało!
Według indyjskich wierzeń, każdy z palców symbolizuje jeden z pięciu żywiołów: ogień, wodę, powietrze, ziemię oraz niebo. Składanie palców w odpowiedni sposób pozwala zachować równowagę między żywiołami i dzięki temu, wspomaga leczenie wielu schorzeń, a także wpływa na samopoczucie oraz dobrą kondycję ciała.

Podstawowe zasady jogi dłoni

Mudry można wykonywać praktycznie wszędzie, nawet podczas jazdy autobusem czy spotkania firmowego! Bardzo ważne jest jednak, aby pamiętać o zachowaniu kilku istotnych zasad.
Joga dłoni nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli nie będzie wykonywana regularnie: każdego dnia, przez co najmniej 45 minut. Czas ten można podzielić, na przykład na dwie lub trzy krótsze sesje. Kolejną istotną kwestią jest to, że gesty muszą być wykonywane obiema rękami. Bardzo ważne jest też, aby ciało było rozluźnione i odprężone. Tylko przy zachowaniu wszystkich tych zasad, joga dłoni przyniesie korzystne rezultaty, pomoże wyleczyć dolegliwości, a także odnaleźć spokój i harmonię w swoim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *